خوب او ستړیا

خواب زیاد باعث سکته مغزی می گردد

خوابیدن بیش از ۸ ساعت احتمال سکته مغزی را افزایش داده و تقریبا یک سوم از مبتلایان به سکته مغزی در معرض ابتلاء به افسردگی قرار دارند.بر بنیاد گزارش میدل ایست آنلاین، یافته های علمی نشان می دهد افراد میان سال و بزرگسال که بیش از هشت ساعت در شب می خوابند بیش از دیگران در معرض سکته مغزی قرار دارند.

به گفته ای یکی از پروفیسران پوهنتون کمبریج بریتانیا، افزایش مدت خواب شاخصی است که خطر وقوع سکته مغزی را افزایش می دهد.وی اضافه کرد که افزایش تعداد دفعات خواب می تواند این خطر را کاهش دهد.

سکته مغزی تنها منحصر به بزرگسالان نیست و ممکن این در کودکان و جوانان نیز خود را نشان دهد و عوارض آن می تواند فلج شدن و حتی مرگ باشد.مؤسسه صحی آلمان نیز گزارش داده است که دلیل ابتلای به افسردگی در بیمارانی که سکته مغزی کرده اند مشخص نیست ولی احتمالا سکته مغزی بر احساسات و عواطف تأثیر منفی می گذارد.

همچنین ممکن است انسان به دلیل افسردگی پس از سکته مغزی به محدودیت های جسمی و روانی و از دست دادن اعتماد به نفس دچار شود. در این مورد یافته های پوهنتون آکسفورد بریتانیا نیز نشان میدهد، کسانیکه روزانه به شکل منظم میوه مصرف کنند خطر ابتلای آنان به لخته شدن خون در سر بسیار اندک است. ناگفته نباید گذاشت که مصرف میوه احتمال لختگی خون در سر را به میزان ۴۰ درصد کاهش میدهد و سبب کاهش فشار خون نیز می گردد.

خبیب

safi foundation

wasiweb.com

wasiweb.com Publisher Team publish your sent articles. you can send your articles to publish, also you can be author with us. Share the website and articles with your friends

خپل نظر مو دلته ولیکئ

Back to top button
error: