لبنیاتماشوم او اولاد روزنه او پالنه

شیر مادر

الله تعالی در قرآن کریم میفرماید : ﴿ وَالْوَالِدَاتُ یُرْضِعْنَ أَوْلاَدَهُنَّ حَوْلَیْنِ کَامِلَیْنِ لِمَنْ أَرَادَ أَن یُتِمَّ الرَّضَاعَةَ  ﴾ [البقرة: ۲۳۳] یعنی: ‌مادرانی‌که می‌خواهند دوره شیرخوارگی را بکمال برسانند دو سال ‌کامل بچه‌های خود را شیر بدهند..الله تعالی در قرآن کریم پانزده صد سال قبل بالای اهمیت شیر مادر تاکید کرده اما ساینس در این اواخر اهمیت شیر مادر را کشف نموده .

زنان که برای اولاد خود  شیر خود را میدهند٬ باید به صورت کلی مطمٔن باشند که به اولادشان  یک غذا مکمل میرسد . که بهتر از این هیچ غذا برایشان نمی باشد. مواد  که برای نشوونما طفل ضروری میباشدعبارت از شیر مادر میباشد. یعنی شیر مادر یک غذا مکمل و همچنان بهترین آغاز زندگی  طفل میباشد. که  اثر آن تا کلان شدن طفل باقی می ماند. شیر مادر دارای مقویات و هارمون ها میباشند که در حصه ابتدا ئی اعضای طفل را تقویت میبخشد و ضامن نشوونما بهتر و صحیح تر میباشد. شیر مادر دارائی چنین اجزا میباشد که طفل  را از بسیار ی امراض مثل زکام٬ ریزش٬ سرفه و معده خرابی محفوظ میکند. در یک تحقیق جدید ثابت شده که شیر مادر دارای مقدار فراوان  یک نوع اسید که در نشونمای اعصاب و دماغ بسیار اهم  میباشد چنین اطفال نسبتاُ کم مریض میشوند.

شیر مادر زود هضم میباشد و طفل را از قبضیت نگهمیداردهمچنان  برای اطفال همه و قت و در همه جای به بسیارسهولت مهیا میباشد وهمیشه در درجه حرارت معین یعنی  هر وقت که طفل ضرورت احساس کرد فوراً مهیا میباشد و در فراهمی آن برای مادر نه زحمت گرم کردن و نه از مکروب پاک کردن میباشد. اگر مادر برای طفل خود شیر را بدهد  نه تنها  برای طفل مفید میباشد بلکه برای مادر هم فواید بسیار دارد . در هنگام حمل چربی فاضل که در و جود جمع میگردد  در دوران تولید  شیر بحیث توانائی مصرف میگردد.

همچنان  گفته شده که مادران که شیر خود را میدهند از خطر سرطان سینه بیشتر محفوظ میگردد. مادر هرقدر شیر که به اولاد خود میدهد به همان اندازه در جسم شیر دیگر تولید میشود. لهذا هیچ وقت فکر باید نشود که به شیر دادن زیاد شیر کم میشود . بلکه حالا مشوره داده میشود که بعد از پیدایش فوراً طفل را گرفته باید مادرش شیر دهد.

خلاصه اینکه اگر مادر به اولاد خود شیر دهد٬ نه تنهابرای مادر و طفل بسیار مفید است و  قوت جسمانی حاصل میگردد بلکه سکون حاصل میگردد که بالای تمام زندگی اولاد اثرات مثبت می اندازد .

همچنان اهمیت شیر  مادر در احادیث  متعدد ذکر گردیده قسمیکه در یک حدیث آمده که یک مادر از حمل گرفته تا تولد شدن طفل و تا جدا کردن از شیر مثل یک مجاهد در راه الله میباشد از این معلوم میشود که شیردادن مادر دارای چقدر ثواب و اهمیت میباشد.

عایشه

safi foundation

wasiweb.com

wasiweb.com Publisher Team publish your sent articles. you can send your articles to publish, also you can be author with us. Share the website and articles with your friends

خپل نظر مو دلته ولیکئ

Back to top button
error: