آیا اسلام توسط شمشیر گسترش یافته است؟

یک سوء تفاهم نزد عام غیر مسلمانان موجود  است و آن اینکه اگر اسلام با شمشیر پخش نمی شد، امروز این میلیون ها پیرو در اطراف جهان نمی داشت، اما  نقاط آتی واضح خواهد ساخت که غیر از شمشیر، این نیروی ذاتی حقیقت، دلیل و منطق بود که سبب گسترش وسیع اسلام در جهان شد.

۱. شمشیر مسلمانان
اسلام گرفته شده از ریشه کلمه “سلام” هست که معنی آن صلح است، همچنان  اسلام معنی تسلیم شدن به  اراده الله جل و جلاله را نیز می دهد . بناءً اسلام دین صلح است که با تسلیم نمودن اراده فرد به اراده خالق مطلق (الله جل و جلاله)  بدست می آید. امروزه سریعترین رشد در میان ادیان در آمریکا و اروپا را اسلام  دارد با  وجودی که مسلمانان در مناطق مذکور در اقلیت قرار دارند.
یگانه شمشیر که اینها در اختیار دارند عبارت از شمشیر حقیقت میباشد، و همین شمشیر است که با آن هزاران فرد به اسلام وارد میشوند.

۲. نظر مورخ دسیلیس در مورد اسلام.
بهترین پاسخ به تصور غلط که اسلام با شمشیر پخش شده است توسط مورخ دسیلیس اولیری در کتاب ” اسلام در جاده عبور” صفحه ۸ داده شده است: “تاریخ این را واضح میسازد که یکی از پوچ ترین افسانه های که مورخان تا کنون تکرار نموده اند، همان  افسانه های متعارف اند که بیان میدارد،  مسلمانان اسلام را با شمشیر بر روی نژادهای که فتح نموده اند می قبولاندند!”

۳. مسلمانان بالای اسپانیا مدت ۸۰۰ سال حکومت نمودند اما صلیبیون اسپانیا را به کشور مسیحی تبدیل نمودند.
مسلمانان بالای اسپانیا مدت ۸۰۰ سال حکم رانی نمودند. مسلمان اسپانیایی هیچگاه از قوه شمشیر برای مسلمان شدن مردم استفاده نکرده ند. اما بعد ها زمانی که مسیحیان صلیبی به اسپانیا آمدند همه  مسلمانان را قتل عام نمودند به گونه ای که حتی یک فرد مسلمان نبود که اذان (ندای نماز) را علنی بگوید.

۴. ۱۴ میلیون اعراب، مسیحیان قبطی هستند.
مسلمانان برای بیش از  هزار و چهار صد سال حاکمان شبه جزیره عرب بودند، فقط   چند سال محدودی انگلیسی ها و فرانسوی ها بر عرب ها حکومت کرد ولی  به طور کلی، مسلمانان به مدت ۱۴۰۰ سال حکومت کردند. با این حال، امروز ۱۴ میلیون نفر از مسیحیان قبطی وجود دارند که از نسل های قدیم مسیحیان هستند، اگر مسلمانان از شمشیر استفاده میکردند، یک عرب هم مسیحی باقی نمی ماند.

۵: بیش از ۸۰ در صد نفوس هندوستان غیر مسلمان اند ، با وجودیکه مسلمانان بیش از ۱۰۰۰ سال در هند حکومت کردند.
مسلمانان حدود هزار سال در هند حکومت کردند. اگر آنها می خواستند، قدرت تبدیل هر غیرمسلمانان هندو  را به اسلام داشتند اما بازهم امروز بیش از ۸۰ درصد جمعیت هند غیر مسلمانان هستند. همه این غیرمسلمان های هند امروز شاهد هستند که اسلام توسط شمشیر گسترش نیافته.

۶. هیچ قوای مسلمان به اندونیزیا و مالیزیا نرفته است.
اندونیزیا کشوری است که بیشترین تعداد مسلمان را در جهان دارا است. اکثریت مردم مالزی مسلمان هستند. ممکن است یکی از آنها بپرسد: ” کدام ارتش مسلمان به اندونیزیا و مالیزیا رفت؟”

۷. هیچ قوای مسلمان تا به ساحل شرقی آفریقا نرفته است.
به همین ترتیب، اسلام به سرعت در ساحل شرقی آفریقا گسترش یافته است. ممکن است دوباره یکی از آنها بپرسند که اگر اسلام توسط شمشیر گسترش یافته است، کدام قوای مسلمان به ساحل شرقی آفریقا رفت؟

۸. قرآن می گوید که در دین هیچ اجباری وجود ندارد.
با کدام شمشیر اسلام گسترش یافت؟ حتی اگر مسلمانان آن شمشیر را می داشتند، نمی توانستند از آن برای گسترش اسلام استفاده کنند؛ زیرا خداوند جل و جلاله در قرآن کریم در آیه زیر می گوید:” لَا إِكْرَاهَ فِي الدِّينِ ۖ قَدْ تَبَيَّنَ الرُّشْدُ مِنَ الْغَيِّ ۚ فَمَنْ يَكْفُرْ بِالطَّاغُوتِ وَيُؤْمِنْ بِاللَّهِ فَقَدِ اسْتَمْسَكَ بِالْعُرْوَةِ الْوُثْقَىٰ لَا انْفِصَامَ لَهَا ۗ وَاللَّهُ سَمِيعٌ عَلِيمٌ”
ترجمه : “در (قبول) دین هیچ اجباری نیست، به راستی که راه راست (و هدایت) از راه انحراف (و گمراهی) روشن شده است. پس هر کس به طاغوت (شیطان و بت و انسانهای گمراه و طغیانگر) کفر ورزد و به خدا ایمان آورد،پس به راستی که به دستگیره محکمی چنگ زده است، که آن را گسستن نیست، و خداوند شنوای داناست. ” سوره بقره آیت ۲۵۶

۹. شمشیر که اسلام را تبلیغ کرد، شمشیر عقل است.
این شمشیر عقل است. شمشیری که قلب و ذهن مردم را تسخیر می کند. خداوند جل و جلاله در قرآن کریم در سوره نحل، سوره ۱۶ آیه ۱۲۵ می فرماید: “ادْعُ إِلَىٰ سَبِيلِ رَبِّكَ بِالْحِكْمَةِ وَالْمَوْعِظَةِ الْحَسَنَةِ ۖ وَجَادِلْهُمْ بِالَّتِي هِيَ أَحْسَنُ ۚ إِنَّ رَبَّكَ هُوَ أَعْلَمُ بِمَنْ ضَلَّ عَنْ سَبِيلِهِ ۖ وَهُوَ أَعْلَمُ بِالْمُهْتَدِينَ”
ترجمه : “با حکمت وپند نیکو (مردم را) به راه پروردگارت دعوت نما ، و با روشی که نیکو تر است ، با آنها (بحث و) مناظره کن ، بی تردید پروردگارت به (حال) کسی که از راه او گمراه شده است؛ دانا تر است ، و (نیز) او به هدایت یافتگان؛ دانا تر است. ”

۱۰. احصائیه ها می گوید که اسلام سریع ترین دین رو به رشد در جهان است

مقاله ای در سال ۱۹۸۶ در “المنک”، نتایج احصائیه گیری های مربوط به درصد افزایش ادیان اصلی جهان را در نیم قرن اخیر از سال ۱۹۳۴ تا ۱۹۸۴ به نمایش گذاشت. این مقاله در مجله ای مسمی به “حقیقت ساده” نیز نشر گردیده بود، در این نوشته، در صدر جدول دین اسلام بود که ۲۳۵ درصد افزایش را نشان میداد، درحالیکه مسیحیت فقط ۴۷ درصد افزایش داشت.

 کدام جنگ در سالهای مذکور به وقوع پیوسته که میلیون ها نفر از مردم را با زور به  دین اسلام داخل نموده اند،  اسلام سریع ترین دین در آمریکا و اروپا است، کدام شمشیر مردم را در غرب مجبور می کند تا به این  تعداد وافر اسلام را قبول کنند؟

۱۱. پیامبر صلی الله علیه وسلم آزادی مذهب را اعطا کرد و این خط مشی برای هر حکومت مسلمان است.
هستون اسمیت در کتاب خود “ادیان جهان” در مورد اینکه چگونه حضرت محمد صلی الله علیه و سلم آزادی مذهب به یهودیان و مسیحیان تحت حکومت مسلمانان را اعطا نمود، مورد بحث قرار داده است و فرموده است ” پیامبر سندی را تهیه کرد که در آن او تصریح کرده بود که یهودیان و مسیحیان باید از همه توهین و آسیب محافظت شوند، آنها باید حقوق یکسان داشته باشند، همچون بقیه افراد ما و حتی بیشتر از آنها مناسک دینی خود را به صورت آزادانه مانند مسلمانان انجام داده میتوانند.”
اسمیت اشاره می کند که مسلمانان این سند را به عنوان اولین منشور آزادی عقیده در تاریخ بشر و مدل معتبر برای هر یک از دولت های مسلمان بعدی مورد توجه قرار می دهند.

—————————————————————————————————————- ———————————————————————————————————————————-قرآن کریم یکی از اساسی ترین اساس های اسلام است و در زبان قرآن (عربی) برای شمشیر واژه های متعددی (حدود ۱۰۰ واژه) وجود دارد، و حتی یک بار یکی از آن الفاظ قرآن کریم ذکر نشده است. و این مفکوره (اسلام توسط شمشیز گسترش یافته است) جز توطئه ای بیش نیست.
بناء دقیقا میتوان گفت که اسلام با شمشیر گسترش نیافته است. مترجم

Afghan School Textbooks

Advertisement | Why Ads? | Advertise here

پوهنتون چینل

پوهنتون چینل درسره سبسکرایب او شریک کړئ

سبسکرایب Subscribe


Editorial Team

د واسع ویب د لیکوالۍ او خپرونکي ټیم لخوا. که مطالب مو خوښ شوي وي، له نورو سره یې هم شریکه کړئ. تاسو هم کولی شئ خپلې لیکنې د خپرولو لپاره موږ ته راولېږئ. #مننه_چې_یاستئ
wasiclinic.com
Back to top button
واسع ویب