اجتماع

ارتباطات نا مشروع میان پسران و دختران جوان

قبل ازازدواج و یا نامزدی ارتباطات نامشروع  مانند : ارتباطات و دید و بازدید در مکاتب ، پوهنتون ها و کورس های آموزشی و ارتباطات تلفونی ، و سایر موارد نظر به محیطی که زندگی میکنیم ، میتواند عواقب ناګوار،خیم و خطرناک برای خود ما و فامیل ما ، در دنیا و در آخرت داشته باشد از قبیل :از حقیقت دور نمیرویم  هرنوع رفتار که با خواهر و یا دختر کسی نمایم ، همان رفتار و یا بدتر ازان ، با خواهر و یا دختر خود ما صورت میگیرد ولو بعد از گذشت زمان های زیادی باشد.

 بمیان آمدن دشمنی ها، قطع روابط بین خانواده  ها که حتی باعث قتل و خونریزی ها میشود و این موضوع نیز به همه ما و شما معلوم است که از کوچکترین حرکات معمولی که ما با خواهر کسی و یا دختر کسی انجام میدهیم ، احتمال وقوع بزرگترین فتنه و مصایب بین خانواده ها ګردد.بوجود آمدن بعضی از امراض بولی و تناسلی که به اثر چشم چرانی بسیار بسوی زنان و دختران و پسران برهنه صورت بوجود آمده که به سبب آب مذی و یا آب ودی شخص بدون اختیار در لباس بصورت قطره قطره می ریزد و سبب پیدایش مشکلات در طهارت و عبادات شخص میگردد که مقبولیت اعمال و عبادات ما را زیر سوال میبرد این مطلب کتب فقهی به کثرت دیده شده است .

 عشق ورزیدن و محبت های غیر الله عزوجل توسط ابلیس لعین در حیات انسان و در وقت مرگ . ابلیس لعین بالای هر انسان یک چال و فریب و نیرنگ بخاطر اینکه ایمانش را سلب نماید استفاده میکند. وقتی یک انسان در دنیا به کسی نظر محبت و شهوت داشته باشد ، ابلیس لعین همان محتبش را در وقت مرگ به یاد وی می آورد و کوشش میکند ایمانش  را بواسطه آن سلب کند .

برادران و خواهران جوان ! من بحیث یک برادر داعی شما، بحیث یک مسلمان  از  شما خواهشندم تا از لهو لعب، معصیت ها،نفس های شهوانی و شیطانی که انسان را خصوصا در هنګام جوانی زیر تاثیر خود میآورد اجتناب بروزید. و کسانیکه در چنین بدبختی غرق هستند هوشداری و خبرداری داده تا خود و آنها را به یاری الله عزوجل بسوی هدایت و کمایبی سوق دهیم.

safi foundation

wasiweb.com

wasiweb.com publisher team publish your sent articles. you can send your articles to publish, also you can be author with us. Share the website and articles with your friends

نظر تان را بنویسید

Back to top button
وسیع ویب
error: