اسلام او ساینسروغتیايي لارښوونې

فواید مسواک

مسواک یکی از سنت های محمد ﷺ میباشد. در رمضان المبارک به طورخاص استعمال مسواک زیاد میشود. الله تعالی دردنیا هیچ چیزرا عبث خلق نه کرده.

مسواک که ظاهراً بیقدروقیمت معلوم میشود در حقیقت از نگاه افادیت از بسیار چیزهای دیگر مفیدتراست. از طرز زندگی اسلامی مسواک اهمیت خاص دارد.استعمال روزانه مسواک نه تنها دندان را صاف میکند بلکه تازگی وخوشبو در تنفس پیدامیکند و باعث پاکیزگی دهن میگردد. از همه بیشتر سنت رسول الله ﷺ بوده٬ موجب خوشنودی الله تعالی میگردد.

رسول الله ﷺ فرموده که یک نماز که دروضو آن مسواک استعمال شود بهتر از ۷۰ نماز است که بدون مسواک وضو آن صورت گرفته باشد. در حدیث نبوی آمده که یکی از خصوصیت مسواک این است که در وقت مردن خواندن کلمه طیبه نصیب میگردد.

ساینس جدید هم اعتراف از فواید مسواک میکند. از تحقیق ثابت شده که بااستعمال مسواک نه تنها دماغ و بنیائی چشم تیز میشود بلکه در اطمینان قلب ٬ مضبوطی بیره و هضم غذا نیزرول مهم دارد. متخصصین دندان میگویند که با استعمال باربار مسواک بدبو دهن ختم میشود . بخاطریکه مکروب دهن را ار بین میبرد.

در یک تحقیق ثابت شده که درمسواک همراه با کلسیم وفاسفورس ۳۲ اقسام اجزا مفید وجود دارد. مسواک نه تنها قوه حافظه را تقویت میبخشد بلکه از سرطان و دیگر امراض خطرناک دهن نیز محافظت میکند.

safi foundation

wasiweb.com

wasiweb.com Publisher Team publish your sent articles. you can send your articles to publish, also you can be author with us. Share the website and articles with your friends

خپل نظر مو دلته ولیکئ

Back to top button
error: